Wilgoć w mieszkaniu – cichy morderca? Maj 11, 2017 – Posted in: Internet of Things

Wilgoć w mieszkaniu –  cichy morderca?

Często poruszamy temat smogu, jako czynnika negatywnie działającego na komfort naszego życia. Zdecydowanie częściej, ujemny wpływ na jakość naszego zdrowia i stanu mieszkania ma wilgoć. Jej nadmierny poziom powoduję iż  na naszych ścianach pojawia się grzyb, pleśń i inne organizmy wydzielające toksyny. Ten niewidoczny zabójca wywołuje zwłaszcza u dzieci problemy z oddychaniem, alergie oraz infekcję dróg oddechowych. Analogicznie  jak brudne powietrze jest jednym z szkodliwych czynników niewidocznych,  które dla nas jest niewidoczne „gołym okiem”, a pomimo tego silnie przyczyniają się do pogorszenia naszego stanu zdrowia i samopoczucia.

 

Jaka jest prawidłowy poziom wilgotności?

Prawidłowa wilgotność oscyluje w granicach 40-65%, dla człowieka wartość optymalna oscyluje w granicach 40-60% oraz jednocześnie ten poziom korzystnie wpływa na zdrowie naszych bliskich, nasze ubrania, meble oraz elementy mieszkania.  Jakiekolwiek odchylenie od normy powoduje niekorzystny wpływ. Przykładowo:

Wartości powyżej 65% powodują:
–  rozwój pleśni i grzybów;
–  niszczenie ścian,
–  odpadanie farb, tapet;
–  pęcznienie mebli drewnianych (niedomykanie drzwi szaf, pękanie elementów mebli)

Wartości poniżej 30%
– uczucie suchości w ustach;
– popękane usta;
– zsychające meble drewniane (powstawanie szczelin);
– bóle i zawroty głowy;
– przesuszanie skóry;

W jaki sposób monitorować poziom wilgotności?

Polecamy E-Termometr| Stację Pogodową TurboEgg, nie tylko pozwoli na dokładny pomiar wilgotności ale również temperatury, ciśnienia a wszystkie dane będą przekazywane na Telefon oraz do Panelu www. Dzięki temu na bieżąco możemy monitować poziom wilgotności w mieszkaniu i przeciwdziałać jego negatywnym czynnikom.

https://www.turboegg.com/produkt/stacja-pogodowa-turboegg/#comment-684