Recenzja Gniazdka TurboEgg w “Mój Mac Magazynie” by Jaromir Kopp (@MacWyznawca) Kwiecień 21, 2016 – Posted in: Recenzje

Zapraszamy do lektury recenzji naszego Gniazdka TurboEgg, która została umieszczona w kwietniowym numerze pisma użytkowników sprzętu Apple: Mój Mac Magazyn.

Znamienne jest to, że próby automatyzacji w domu pojawiły się już z początkiem nastania ery elektryczności. Pamiętam nieme filmy „W starym kinie”, w których różne elektryczne, toporne urządzenia płatały figle domownikom, ale dopiero teraz samodzielnie możemy podjąć próbę budowania „inteligentnego mieszkania”, a jednym z urządzeń, które nam to może ułatwić, jest TurboEgg.

Cały numer na 147 stronach  przedstawia treści plasujące się w kategorii “Bez barier”. Cieszymy się, że aż 5 stron tej publikacji zostało poświęconych na nasze Gniazdko. Recenzja opisuje wyniki 3-tygodniowych testów, które swoim wnikliwym i krytycznym okiem przeprowadził Jaromir Kopp (@MacWyznawca).

Od ponad 3 tygodni mam okazję testować i  użytkować „kontakt” sterowany Bluetoothem. I od prawie samego początku sprawia mi poważny problem. Tym problemem jest to, że on jest tylko jeden, a ja mam bardzo wiele pomysłów, jak go użyć! Obecnie najczęściej używam „jajka” do sterowania oświetleniem. Kontakt jest w formie niemal kulistej (stąd prawdopodobnie jego nazwa) o największym wymiarze około 7 cm. Wykonany został z tworzywa, a konstrukcja jest bardzo solidna i przemyślana (nie powstrzymałem się przed rozkręceniem).

Padło kilka bardzo przychylnych stwierdzeń pod naszym adresem z których jesteśmy dumni:

Aplikacja jest stosunkowo prosta i przemyślana, choć może być dla niektórych zbyt surowa (mnie się takie podejście podoba). Należy dodać, że program na iPhonie czy iPadzie jest tylko jednym z elementów systemu. W programie dodajemy nasze „gniazdka”, nadając im pin (hasło) i nazwę. Wtyczki możemy łączyć w grupy, które będą w całości włączane lub wyłączane i dodawać do „ulubionych”. Musimy pamiętać, że jesteśmy ograniczeni zasięgiem Bluetooth LE, czyli w otwartej przestrzeni około 30 m. Na szczęście producent nie pożałował i wbudował w „gniazdko” moduł Bluetooth o dobrej czułości. Z iPhone’em 6s Plus łączy się u mnie w całym domu i ze sporego kawałka podwórka, ale wszystko zależy od grubości ścian i warunków lokalnych.

Nie obyło się bez konstruktywnej krytyki:

W odpowiedzi na moje wnioski i zastrzeżenia, jakie zrodziły się podczas testów, dostałem od producenta kilka istotnych informacji. Trwają prace nad zaimplementowaniem harmonogramów przełączania w urządzeniu oraz pomiaru zużycia prądu. Rozważane jest też wprowadzenie opcji zapamiętywania stanu urządzenia po zaniku zasilania (to było jedno z moich zastrzeżeń). Funkcje te będą wprowadzone przez aktualizację oprogramowania sprzętowego w TurboEgg. Kolejnym zastrzeżeniem były powiadomienia push, które gdy aplikacja była w tle, pojawiały się na ekranie iPhone’a, i to z dźwiękiem. Prawdopodobnie gdy czytacie ten tekst, aplikacja została już odpowiednio zmodyfikowana.

Doszły do nas słuchy, że w majowym numerze Mój Mac Magazynu pojawi się recenzja naszego Chip’a TurboEgg:

Trwają też prace nad udostępnieniem API w wersji „bez zobowiązań” do zastosowania we własnych aplikacjach sterują- cych bezpośrednio urządzeniami TurboEgg. Liczba mnoga nie jest wcale pomyłką. Poza kompletnym „gniazdkiem” już teraz w ofercie znajduje się moduł [przyp. CHIP TurboEgg] do zabudowy we własnych rozwiązaniach np. w domowej rozdzielni elektrycznej czy innych urządzeniach. Niebawem będę miał okazję również i ten moduł przetestować.

W galerii przedstawiamy część artykułu i zachęcamy do lektury pełnej treści artykułu (strony 126-130) dostępnej w kwietniowym numerze Mój Mac Magazynuprzeczytaj.

Mój Mac Magazyn zadbał również o audiobook’a kwietniowego numeru, który jest dostępny tutaj.

Jaromir Kopp (@MacWyznawca) – Apple Fan Oldboy 😉 Subiektywne spojrzenie na cyfrowe technologie i resztę życia. Hobby: rower, spacery, psy, programowanie dla iOS i OS X oraz FileMaker.